Інформація
про матеріально-технічне
забезпечення ліцею

Ліцей володіє Державними актами на право постійного користування земельними ділянками.Територія ЗЗСО становить 0,6056 га, відокремлена від житлового фонду металевою огорожею і утримується в задовільному стані відповідно до санітарно-гігієнічних вимог. Земельна ділянка, надана в користування ліцею, використовується за призначенням. Подвір’я ліцею частково викладено тротуарною плиткою. Встановлено дві зовнішні сходові площадки облицювальною плиткою. Під’їзні шляхи та прилягаючі до закладу території заасфальтовані. Територія розбита на квітники, зелені зони, висаджені ялинки, каштани, фруктовий сад. Внутрішня територія ліцею та прилеглі території освітлюється, встановлено відеоспостереження  і ведеться цілодобовий нагляд.        

 На території ліцею розміщений навчальний корпус, обладнаний відповідними інженерними мережами та технічним устаткуванням для забезпечення належних санітарно-побутових умов, котельня, гараж для шкільного автобуса, площадка для занять з захисту України та спортивний майданчик  з вуличними тренажерами. Обладнання майданчика закріплено надійно і придатне до використання в освітньому процесі відповідно до вимог.                

Ліцей має в своєму користуванні окрему земельну ділянку загальною площею 0,5061 га, на якій облаштовано міні-стадіон (футбольне поле, на якому встановлені ворота з сітками, баскетбольний щит з кільцем, турніки, яма з піском для стрибків, бігова доріжка).         

На території ліцею знаходиться контейнер для вивозу сміття. Наявні 4 контейнери для сортування сміття.    

 Навчальний корпус ліцею – це типове двоповерхове приміщення, побудоване в 1969 році, загальною площею 4646 кв.м. Будівля закладу забезпечує оптимальні умови для організації освітнього процесу, відпочинку та харчування учнів. Загальна площа приміщення ліцею 2530 кв.м.  Стан будівлі задовільний. Потужність ліцею – 320 учнів. На даний час в ліцеї навчається 204 здобувачі освіти. Загальна кількість класів – 11. Середня наповнюваність становить 18,6 учнів. 

В 2013 році в школі було повністю замінено стару систему опалення на євроопалення, що дає можливість максимально зекономити витрату енергоносіїв, коригуючи самостійно температурний режим в приміщенні ліцею. В 2017 році в ліцеї проведено роботи по капітальному ремонту центральної лінії системи електрозабезпечення. З метою економії всі електричні лампочки замінено на енергозберігаючі.  Проведено монтаж заземлюючого контуру та заміри опору контурів заземлення.         

На даний час у школі замінено всі вікна та вхідні двері на металопластикові конструкції. В 2020 році проведено капітальний ремонт даху ліцею з обробкою всіх дерев’яних конструктивних елементів покрівлі вогнезахисним розчином.

Для реалізації освітнього процесу в ліцеї оформлено відповідно до вимог і функціонують 20 навчальних кабінетів, а саме: 2 кабінети української мови та літератури, кабінет зарубіжної літератури, іноземної мови, математики, 2 комп’ютерні класи, один з яких з сучасним обладнанням (1 сервер та 1+15(нульовий клієнт)), кабінети історії, біології, географії, фізики, хімії, основ здоров’я, музики, кабінет Захисту України, комбінована майстерня, 4 класні кімнати для учнів початкової ланки. Також в наявності кабінет соціального педагога та психолога з ресурсним забезпеченням для дітей з особливими освітніми потребами, шкільна бібліотека (бібліотечний фонд, якої складає 6787 книг: з них 3761 – художня література, навчальні підручники – 3026), спортивна зала, в якій в 2020 році проведено капітальний ремонт підлоги та естетичний ремонт приміщення, актова зала, їдальня (на 96 посадкових місць), медичний кабінет, методичний кабінет, учительська кімната та кабінет директора.На другому поверсі створена зелена зона відпочинку.На першому поверсі облаштовано внутрішні вбиральні, душова кабіна та роздягальні при спортзалі.

Велика увага в закладі освіти приділяється питанню комп’ютеризації закладу, впровадженню нових інформаційних технологій в освітній процес та адміністративну діяльність. На даний час ліцей підключений до мережі Інтернет (швидкість до 100 Мбіт/сек) з наявним безоплатним доступом до Wi-Fi. Навчальні кабінети та адміністративні приміщення забезпечені комп’ютерами, які мають кабельне під’єднання до мережі Інтернет. Працює 5 мультимедійних класів, обладнаних інтерактивними дошками, ноутбуками з програмним забезпеченням, проекторами. Для забезпечення освітнього процесу в школі є ще такі ТЗН: 11 персональних комп’ютерів, 4 ноутбуки, 3 проектори, 5 проекційних екранів, 4 роутери, акустична система, комплект звукопідсилюючий, плазмовий телевізор, 5 принтерів, 2 сканери, ламінатор, 3 планшети для дітей з особливими освітніми потребами.      

 Комплектація навчальних кабінетів, майстерні, спортивного залу здійснена у відповідності до Типового переліку навчально-наочних посібників, технічних засобів навчання, обладнання, інструментів та інвентаря загального призначення для закладів загальної середньої освіти. У кабінетах української мови та літератури, зарубіжної літератури, історії, природничих наук, математики та інформатики, іноземної мови створені всі умови для реалізації практично-дійової і творчої складових змісту навчання, проведення засідань методичних об’єднань, індивідуальної підготовки вчителя до занять та підвищення його науково-методичного рівня.Кожен навчальний кабінет укомплектований партами, стільцями для кожного учня; столами і стільцями для обладнання кожного робочого місця педагогічного працівника в класних кімнатах, навчальних кабінетах, шафами у кожному навчальному кабінеті; класними дошками для кожної класної кімнати та навчального кабінету. Три класи початкової школи (1-3 класи НУШ) укомплектовані новими партами і стільцями  для учнів, новими шафами, комп’ютерною технікою, дидактичними матеріалами відповідно до вимог НУШ. Працює 2 кабінети  інформатики.  Комп’ютери знаходяться в локальній мережі та підключені до мережі Internet. Кабінети інформатики відповідають вимогам чинного Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти до кабінетів інформатики, затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25 вересня 2020 року, № 2205 та Положенню про кабінет інформатики – затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України від 20.05.2004 р. №407.

Спортивний зал  ліцею обладнано типовим спортивним інвентарем, що дає змогу виконувати програму з фізичного виховання.     

 Для забезпечення гарячого харчування в закладі функціонує їдальня площею 150 квадратних метрів на 96 місць з необхідними меблями в задовільному стані. Є харчоблок з окремим виходом на подвір’я. Харчування у закладі здійснюється відповідно до чинного законодавства. За якістю продуктів здійснюється щоденний контроль медичною сестрою.

Усі приміщення світлі, просторі, мають естетичний вигляд, забезпечені меблями, озеленені, відповідають санітарно-гігієнічним нормам.Ліцей у своєму користуванні має шкільний автобус, яким здійснює організоване безоплатне підвезення учнів ліцею, що проживають за межею пішохідної доступності до закладу і в зворотньому напрямку.

На даний час в ліцеї є потреба у фінансуванні на проведення робіт з капітального ремонту та утеплення фасаду (термосанації), капітального ремонту та придбання технологічного обладанання в харчоблок, заміни огорожі ліцею, часткового ремонту асфальтного покриття на пришкільній території.