Прояви насильства супроводжують людство з давніх-давен. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження.

Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже його прояви  порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування.

Коли насильство чиниться поруч із нами: чи в нас у домі, чи у школі, або на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його.

Щорічно з 25 листопада по 10 грудня проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». І наш ліцей ніколи не залишається осторонь.

З метою привернення уваги учасників навчально-виховного процесу до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення, у нашому ліцеї проводились спеціально організовані заходи: виставка малюнків «Ми за світ без насильства», тематична виставка матеріалів з питань запобігання насильству у сім’ї, мультурок «Дітям про насильство»,  заняття «Скажемо насильству – Ні!», тренінг «Кібербулінг: агресія в мережі», заняття «Гендерна рівність», година спілкування «Що ми розуміємо під насильством», всеобуч «Види насильства та шляхи протидії».

Проведені заходи стали приводом для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей, сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього та поваги до гідності іншої людини.

Пам’ятаймо! Потрібно бути уважними до людей та особливо дітей, які нас оточують, і ніколи не залишати їх у біді.