Забезпечити інклюзивний освітній простір — одне з завдань розбудови якісної школи.

1 січня 2022 року набрали чинності зміни до постанов Кабінету Міністрів України, що регулюють організацію інклюзивного навчання:

Відтепер створення інклюзивних класів та розподіл освітньої субвенції здійснюватиметься за рівнями надання підтримки, яких є п’ять.

Підтримка першого рівня надається у першу чергу учням, у яких виникають труднощі під час навчання. На першому рівні підтримки інклюзивний клас не потрібний, діти навчаються у звичайному класі і додаткове фінансування не передбачається. Комплексну оцінку і допомогу надає школа.

Другий, третій та вищі рівні підтримки зазначають у висновку ІРЦ. Якщо ж у висновку рівень не вказаний, команда супроводу визначає його на основі інформації, зазначеної у висновку.

У зв’язку з цим, сьогодні у нашому закладі освіти відбулося робоче онлайн-засідання команд супроводу разом із фахівцями ІРЦ. Під час обговорення було виявлено потреби кожної дитини з ООП і визначено рівень необхідної підтримки. Дякуємо Снятинському ІРЦ за корисні рекомендації та співпрацю.